Zabudol si heslo? Registrácia
Obrázok autora
Žáner: Rock
Rok vzniku: 11
Albumov: 2
Piesní: 5
Popis autora:
Saul Hudson, známy ako Slash (* 23. júl 1965, Stoke-on-Trent, Staffordshire, Spojené kráľovstvo) je britsko-americký hudobník, gitarista a skladateľ, známy hlavne ako sólový gitarista americkej hard rockovej skupiny Guns N’ Roses, v ktorej pôsobil v rokoch 1985-1996. Neskôr pôsobil ako gitarista skupiny Slash\'s Snakepit, a od roku 2002 pôsobí v skupine Velvet Revolver spolu s bývalými kolegami z Guns N’ Roses, basgitaristom Duffom McKaganom a bubeníkom Mattom Sorumom. V rokoch 2010 a 2012 vydal aj dva sólo albumy Slash a Apocalyptic Love.

Časopis Time ho v roku 2009 označil ako číslo 2 v zozname desiatich najvýznamnejších gitaristov všetkých čias[1].

Jeho poznávacím znakom sú dlhé, kučeravé, čierne vlasy, nadmerne veľký klobúk a cigareta väčšinou visiaca z pier. Momentálne žije v Beverly Hills so svojou ženou Perlou, s ktorou má dvoch synov: London Emilio a Cash Anthony.

Od 10. júla 2012 má Slash svoju hviezdu na Hollywoodskom chodníku slávy.

Slash sa narodil Ole Hudsonovej, afro-američanke, ktorá pracovala ako kostýmová dizajnérka pre Davida Bowieho a Angličanovi Anthony Hudsonovi, výtvarníkovi. V Stoke-on-Trent rodina bývala až do jeho jedenástich rokov, potom sa presťahovali do Los Angeles a krátko nato sa rodičia rozviedli. Slash žil neskôr prevažne s matkou. V Los Angeles navštevoval Beverly Hills High School spolu s ďalšími budúcimi hviezdami ako Lenny Kravitz a Nicolas Cage.
Všetky piesne (5)

Stránka vygenerovaná za 0.03608 sekundy.